Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 19. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli první!

19.04.2018 - Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli...

Počasí

skorojasno

19.04.2018 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 10 - SkoroJasno

skorojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 10 - SkoroJasno

Jesenická ortopedie

Přehled akcí

Šumperský hafan 2017

21.05.2017

Od: 13:00

Místo konání: Muzeum Šumperk, Pavlínin dvůr

Šumperský hafan 2017 se bude konat v neděli 21. května 2017 od 13.00 opět na nádvoří Pavlínina dvora v Šumperku.

Tradice akce Šumperský hafan sahá až do roku 2006, kdy byla poprvé pořádána tato oblíbená psí soutěž, tehdy pod patronací Spolku pro ochranu zvířat, na kynologickém cvičišti na Nových Domkách. V roce 2008 se spolupořadatelem akce stalo Vlastivědné muzeum v Šumperku a soutěž se od té doby koná v centru Šumperka, na nádvoří Pavlínina dvora. Šumperský hafan oslaví své 11. narozeniny (v letech 2007 a 2015 se akce nepořádala) v neděli 21. května 2017 opět na nádvoří Pavlínina dvora v Šumperku.

Cílem akce je uspořádat již 9. ročník zábavné soutěže psů všech ras a velikostí, s PP i bez PP, která bude obohacena dalšími doprovodnými aktivitami. Hlavním bodem programu bude soutěž o titul Šumperský hafan 2017, která bude probíhat v několika kolech s tím, že vítěz každého dílčího kola (podle počtu přihlášených psů) postoupí do závěrečného posuzování ve finále. Pes bude handlerem předveden ve výstavním postoji a v pohybu, jedno kolo bude věnováno i dovednosti psů (Pes šikula). Vyhlašovaná budou první tři místa. Hlavní soutěž bude tedy opět volně kopírovat klasické psí výstavy. Hodnocení bude provedeno porotou, pro každou skupinu bude jiný předseda poroty (patron).

Druhým významným bodem programu bude druhý ročník soutěže pro děti, tzv. juniorhandling, tedy psí výstava pro děti, kdy v roli handlera bude dítě do 10 let. V tomto případě by měl být patronem soutěže nějaký významnější sponzor nebo známá osobnost (v roce 2016 to byla Nadace ČEZ).

Novinkou letošního ročníku Šumperského hafana bude předvedení pána a psa v nějakém zajímavém kostýmu nebo masce. I zde budou vybrány a odměněny první tři páry (tedy páneček a pes).

Poslední soutěží bude překážková dráha pro pánečky a jejich čtyřnohé kamarády.

V závěru odpoledne mohou být doplněny ještě i dílčí soutěže, v závislosti na množství přihlášených psů a časových možnostech.

Součástí odpoledne bude tradičně také prezentace útulků a neziskových organizací zabývajících se záchranou psů.

V Galerii mladých bude v rámci Hafana instalována výstava fotografií organizace Galgos de la Estrella, jedná se o fotografie španělských galgů v kompozici s primabalerínou v různých baletních pozicích. Fotografie jsou nádherným propojením krásy a elegance jak v pojetí člověka, tak zvířete. Dětem bude zpřístupněno i Muzejíčko se sportovní hernou, k dispozici bude i zázemí pro maminky s kojenci (přebalování, kojení, ohřátí jídla apod.).

Na konci odpoledne bude vylosováno 10 vstupenek, vylosovaní obdrží dárky od sponzorů.

Samostatnou částí akce bude již po několikáté také internetová soutěž – Hafan Sympaťák 2017. Soutěže se může zúčastnit každý zaregistrovaný soutěžící pejsek, který se při registraci nechá vyfotografovat se startovním číslem. Hlasování proběhne na stránkách www.sumpersko.net, hlasy jednotlivým pejskům bude možné posílat na adresu: hafan@sumpersko.net.

Srdečně zveme všechny milovníky psů a doufáme, že si společně užijeme příjemné odpoledne plné zábavy a poznání. Těšíme se na viděnou 21. května v Pavlínině dvoře!

Fotogalerie

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.